KİRA PROTOKOLÜ İPTALE DOĞRU! (www.ajansspor.com)

İl Özel İdaresi İmar ve İnşaat Daire Başkanı Suat Alagöz, İl Genel Meclisi aylık olağan toplantısında yaptığı konuşmada, Gondol Lift Mekanik Tesislerinin ilk olarak 2006 yılının aralık ayında 6 yıllığına Türkiye Kayak Federasyonu'na kiralandığını söyledi.

2007 yılının kasım ayında da tesislerin kira süresinin federasyonun talebi üzerine 20 yıla uzatıldığını kaydeden Alagöz, "Ancak yapılan protokole göre tesisin alt istasyonundaki binanın restoresi, 1 milyon dolarlık yatırım yapılması ve 2009 yılı kasım ayına kadar yatırımların tamamlanması gerekiyordu. Ancak hiçbiri yerine getirilmedi. Türkiye Kayak Federasyonu kira süresini 2007 yılında 20 yıla çıkartan protokole uygun hareket etmemiştir" diye konuştu.

Kayak Federasyonu'nu 2007 yılının kasım ayında uyardıklarını, 2008 yılının Ocak ayında ise noter aracılığıyla ihtarname çektiklerini ifade eden Alagöz, "Tüm girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Federasyondan kimse ne yazılı ne de sözlü olarak bize ulaştı. Kayak Federasyonu'nun kira protokolüne uygun hareket etmemesi nedeniyle meclisten 2007 yılında yapılan protokolün iptalini istedik" şeklinde konuştu.

İl Genel Meclisi üyelerinden Osman Çelik, Meclisin gelecek ay yapılacak toplantısına Kayak Federasyonu'ndan bir yetkilinin çağrılmasını böylece konunun netlik kazanacağını belirtti.

Mecliste kısa süreli tartışmaların ardından İl Genel Meclisi Başkanı Fakirullah Temir'in yaptığı oylama ile konunun Türkiye Kayak Federasyonu'ndan bir yetkilinin de katılacağı gelecek ay yapılacak toplantıda ele alınması kararlaştırıldı.

turkski.org yorumu;

2 senedir bütün gerçek sporcuların bedelsiz , buna karşın avantaya alışanların bedelli faydalandığı tesisi öyle rahat bırakmazlar, nede olsa burası Türkiye.  

 

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>