SNOWBOARD MİLLİ TAKIMI RUSYA'DA

2 antrenör ve 5 sporcudan oluşan snowboard milli takımı 10 günlük kamp ve yarış programı için Rusya'ya hareket etti. Mehmet Ali Ünal,Ralf Rıfat Sason, Murat Köksal,Elif Limon ve Gamze Demirci den oluşan ekibimizde geçen sene Türkiye Şampiyonası'nda  derece alan ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil eden bir sürü sporcunun bulunmaması dikkat çekti.Gerek okul problemi, sakatlık gerekse disiplin sorunları yüzünden geçen sene oluşturulup yatırım yapılan takımdan aşağıdaki sporcuların bu sene takımda olmaması gerçekten üzücü.

Alen Anav,Oğuz Candan,Berkcan Önem,Olgun Yalçın,Derya Teoman, Sefa Candan,Orhun Mete Çevik,Batikan Yılmaz,Oğuzhan Cineli,Defne Kocabıyık, Büra Yavuz, Zeynep Taviloğlu,Lal Denizli,Aslı Erdem, Naz Ünal 'ın  bu seneki milli takımda olmamaları sahiden düşündürücü.

Ayrıca geçen sene dahil yarıştıkları bütün yarışlarda Türkiye'deki en iyi snowboardcuları olan Tuğhan ve Çiçek'den faydalanılmaması da, kayak da yapılan uygulamanın tam tersi. Hamit,Duygu,Tuğba nın gençlere bir ağbi,abla olarak ne kadar faydalı oldukları herkes tarafından konuşulurken,aynı sistemin snowboard da kurulamaması, yatırım yapılan 15 sporcunun o veya bu nedenle takımdan uzaklaşması bazı şeylerin doğru gitmediğinin habercisi.

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>