UNİVERSİADE 2009 HARBİN SONUÇLAR

Oyunların son iki gününde yapılan slalom yarışlarında 6 sporcumuzun beşi ilk inişi bitiremediği için sadece ikinci inişleri veren Eurosport 2 kanalında sadece Erdinç Türksever'i seyretme şansımız oldu. O da yarışın ortalarına doğru bacakarası yapıp yarışı bitiremedi. Hiç olmazsa televizyonda  bir alp disiplini sporcumuzu seyretmek yine de keyifliydi.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugün yapılan erkekler b.slalom yarışlarında sporcularımız kendi FIS puanlarını teyit edecek neticeler almışlar, özellikle Erdinç ikinci inişte birinciyle zaman farkını 4 saniyeye düşürmüş.

B.Slalom Erkekler (77 start/60 finiş)

1   CUCHE Dimitri                  1985  SUI   1:02.83      1:08.37  2:11.20  18.45
2   OHKOSHI Ryuunosuke   1988  JPN   1:02.69      1:08.80  2:11.49  20.40
3   MIDOL Jonathan               1988  FRA   1:02.38      1:09.19  2:11.57  20.93
53  TURKSEVER Erdinc       1985  TUR   1:10.32     1:12.77  2:23.09  98.20
54  SIMSEK Emre                  1987  TUR   1:09.80     1:16.03  2:25.83  116.58
55  YILDIRIM Ibrahim             1990  TUR   1:10.61    1:15.68  2:26.29  119.66
58  YILDIZ Mustafa                 1989  TUR   1:11.89     1:19.92  2:31.81  156.69

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çin'in Harbin kentinde başlayan Üniversite  Kış Oyunları'nda ülkemizi aşağıdaki sporcular temsil ediyor.

 Alp disiplininde,Duygu Gül Ulusoy,Ebru Büyükbayrak, Erdinç Türksever, Emre Şimşek, İbrahim Yıldırım, Mustafa Yıldız

Snowboard da,Çiçek Güney,Yasemin Bilgen, Berkcan Önem, Naim Özkul

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SUPER-G Erkekler

Erdinç Turksever  DNF

B.Slalom Bayanlar (55 start /50 finiş)

1   HOSHI Mizue                        1985  JPN   1:09.78  1:08.42  2:18.20   15.83
2   BARTHET Anne-Sophie     1988   FRA   1:09.13  1:09.52  2:18.65  18.70
3   KARASINSKA Katarzyna    1982   POL   1:09.48  1:09.20  2:18.68  18.89
48  ULUSOY Duygu                 1987   TUR   1:18.99  1:17.79  2:36.78  134.14
50  BUYUKBAYRAK Ebru        1990  TUR   1:25.83  1:24.49  2:50.32   220.3 

Snowboardcross Bayanlar (21 start/20 finiş)

1   CHAPOTOT Claire      1990  FRA    1:04.52         140.00
 2   KOUKALOVA Klara     1984  CZE   1:03.53        112.00
 3   BRUTTO Raffaella      1988  ITA      1:05.00       84.00
 20  GUNEY Cicek-Ayse   1981  TUR   1:28.51         0.00

Paralel B.Slalom Bayanlar (37 start/34 finiş)

1    PUGGL Anja                1986  AUT   1:42.88    160.00
2    MIYATAKE Shohko     1987  JPN    1:47.57    128.00
3    SZTOKFISZ Karolina  1989  POL   1:41.45    96.00
27   GUNEY Cicek-Ayse    1981  TUR   2:02.42    7.20
     BILGEN Yasemin          1984  TUR   DSQ

Paralel B.Slalom Erkekler(38 start/ 33 finiş) 

1   KULIKOV Viktor                 1983  RUS   1:35.52    200.00
2   LAUSEGGER Andreas    1985  AUT   1:33.91    160.00
3   DEUBL Alex                       1983  GER   1:35.17    120.00
27  ONEM Berkcan                 1990  TUR   2:01.40    9.00
28  OZKUL Naim Onur          1987  TUR   2:01.54    8.00

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>