AVRUPA'DA YAZ KAYAĞI

Yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak isteyen sporcular haziran ortasında tekrardan devreye giren bazı kayak merkezlerinde antremanlara başladılar. Avusturya'da ki 4 merkez iyi durumdaki buzulları ve 3 metre civarındaki kar kalınlıklarıyla yaz sezonunu açtılar. Bunlardan Hintertux  2 metrenin üstünde bir kar örtüsü 9 tesis ve 23 km pisti ile en geniş imkanı sunuyor. Mölltaler Buzulu nda 330 cm kar var, 9 km pist sporculara iyi şartlar sunuyor. Kaprun/ Kitzsteinhorn buzulu 3 metre civarında kar örtüsü ve 6 tesisi ile sporculara hizmet ediyorlar. Dachstein buzulu da 3 tesis ve 4 km pistleri ile ufakda olsa çalışmaya başladı.

Fransa'da 2 merkez sporculara ev sahipliği yapıyor. Tignes deki Grand Motte buzulu 20 haziran'da tesisleri açtı. Les 2 Alpes ise özellikle İngiliz ve İtalyan takımları tarafından çok tercih ediliyor. Kasabanıın kış kadar hareketli olması buranın en cazip tarafı.

İtalya'daki buzullar daha kısıtlı alanlarıyla , yerel sporcular cazip geliyor. Val Senales,Passo Stelvio ve Passo Tonale açık olan 3 buzul.

İsviçre'de tabii ki Zermatt  3900 m yüksekliği ve 12 ay devam eden sezonuyla sporcuların gözdesi. Saas Fee de 3 metre civarındaki kar örtüsüyle çok iyi şartlar sunuyor.

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>