1960 SQUAW VALLEY KIŞ OLİMPİYATLARI VE SPORCULARIMIZ

30 ülkeden 665 sporcunun katıldığı  1960 Kış Olimpiyatları ABD nin Squaw Valley şehrinde yapıldı. Ülkemizi alp disiplini dalında sadece 2 sporcunun temsil ettiği oyunlarda üçüncü olimpiyadına katılan Muzaffer Demirhan girdiği 3 kategoride de maalesef diskalifiye oldu. İkinci olimpiyadına katılan Zeki Şamiloğlu'nun aldığı dereceler listelerden görülebilir.

İNİŞ    22.2.1960

1 Jean Vuarnet FRA 2:06.0
2 Hans Peter Lanig GER 2:06.5
3 Guy Périllat FRA 2:06.9
4 Willi Forrer SUI 2:07.8
5 Roger Staub SUI 2:08.9
6 Bruno Alberti ITA 2:09.1
7 Karl Schranz AUT 2:09.2
8 Charles Bozon FRA 2:09.6
9 Willy Bogner GER 2:09.7
10 Egon Zimmermann AUT 2:09.8
11 Luggi Leitner GER 2:10.2
12 Paride Milianti ITA 2:10.8
13 Jakob Arduser SUI 2:10.9
14 Scott Gorsuch USA 2:11.0
15 Josef "Pepi" Stiegler AUT 2:13.1
16 Eberhard Riedel GER 2:13.3
17 Gordi Eaton USA 2:14.0
18 Max Marolt USA 2:14.2
19 Andreas "Anderl" Molterer AUT 2:15.1
20 Nando Pajarola SUI 2:15.4
20 Oddvar Rønnestad NOR 2:15.4
22 Marvin Melville USA 2:15.9
22 Verne Anderson CAN 2:15.9
24 Italo Pedroncelli ITA 2:16.8
25 Felice De Nicolo ITA 2:18.1
26 Jean-Guy Brunet CAN 2:18.2
27 Frederick Tommy CAN 2:18.4
28 Donald Bruneski CAN 2:19.9
29 Georgi Varoshkin BUL 2:20.0
30 Georgi Dimitrov BUL 2:20.2
31 Francisco Cortes CHI 2:20.8
32 Vicente Vera CHI 2:24.5
33 Jóhann Vilbergsson ISL 2:24.6
34 Chiharu Igaya JPN 2:25.0
35 Charlach Mackintosh GBR 2:25.1
36 Kristinn Benediktsson ISL 2:26.0
37 Eysteinn Þórðarson ISL 2:26.2
38 Hernán Boher CHI 2:26.7
39 Victor Tagle CHI 2:26.9
40 Geoffrey Pitchford GBR 2:27.3
41 Adolf Fehr LIE 2:27.4
42 Manuel García-Moran ESP 2:27.6
43 Robert Skepper GBR 2:28.1
44 Luis Sánchez ESP 2:28.3
45 Osvaldo Ancinas ARG 2:28.4
46 Osamu Tada JPN 2:28.5
47 Aleksandar Shalamanov BUL 2:29.0
48 Sam Chaffey NZL 2:29.3
49 Silvan Kindle LIE 2:29.4
50 Herman Kindle LIE 2:29.4
51 Luis Arias ESP 2:29.8
52 Bill Day AUS 2:30.5
53 Masayoshi Mitani JPN 2:31.3
54 Bill Hunt NZL 2:32.0
55 John Oakes GBR 2:36.0
56 Ibrahim Geagea LIB 2:39.2
57 Peter Brockhoff AUS 2:39.7
58 Zeki Şamiloğlu TUR 2:42.4
59 Nazih Geagea LIB 3:00.3
60 Clemente Tellechea ARG 3:20.2
61 Im Gyeong-Sun KOR 3:34.4
Disqualified
  Adrien Duvillard FRA  
  Muzaffer Demirhan TUR

SLALOM   24.2.2009

 
1 Ernst Hinterseer AUT 1:10.7 58.2 2:08.9
2 Matthias "Hias" Leitner AUT 1:11.1 59.2 2:10.3
3 Charles Bozon FRA 1:09.8 1:00.6 2:10.4
4 Luggi Leitner GER 1:10.9 59.6 2:10.5
5 Josef "Pepi" Stiegler AUT 1:11.5 59.6 2:11.1
6 Guy Périllat FRA 1:11.0 1:00.8 2:11.8
7 Hans Peter Lanig GER 1:11.9 1:02.4 2:14.3
8 Paride Milianti ITA 1:10.1 1:04.3 2:14.4
9 Tom Corcoran USA 1:12.5 1:02.2 2:14.7
10 Sepp Behr GER 1:12.1 1:03.9 2:16.0
11 Italo Pedroncelli ITA 1:17.2 1:02.5 2:19.7
12 Chiharu Igaya JPN 1:10.9 1:09.3 2:20.2
13 Carlo Senoner ITA 1:18.9 1:01.8 2:20.7
14 Oddvar Rønnestad NOR 1:18.8 1:04.5 2:23.3
15 Adolf Mathis SUI 1:13.9 1:09.6 2:23.5
16 Osvaldo Ancinas ARG 1:17.5 1:06.7 2:24.2
17 Eysteinn Þórðarson ISL 1:17.0 1:07.9 2:24.9
18 Georgi Dimitrov BUL 1:16.9 1:08.2 2:25.1
19 Verne Anderson CAN 1:17.0 1:12.3 2:29.3
20 Bruno Alberti ITA 1:28.5 1:02.1 2:30.6
21 Silvan Kindle LIE 1:19.3 1:11.4 2:30.7
22 Donald Bruneski CAN 1:19.8 1:13.1 2:32.9
23 Kristinn Benediktsson ISL 1:24.1 1:13.0 2:37.1
24 Luis Arias ESP 1:24.3 1:16.2 2:40.5
25 Frederick Tommy CAN 1:18.4 1:25.5 2:43.9
26 Osamu Tada JPN 1:17.2 1:26.8 2:44.0
27 Herman Kindle LIE 1:28.7 1:17.0 2:45.7
28 Hernán Boher CHI 1:24.2 1:22.9 2:47.1
29 Georgi Varoshkin BUL 1:21.3 1:26.2 2:47.5
30 Peter Brockhoff AUS 1:27.3 1:24.4 2:51.7
31 Georges Schneider SUI 1:13.0 1:39.7 2:52.7
32 Clemente Tellechea ARG 1:28.7 1:26.0 2:54.7
33 Takashi Takeda JPN 1:26.7 1:29.3 2:56.0
34 Jean-Guy Brunet CAN 1:26.1 1:31.9 2:58.0
35 Manuel García-Moran ESP 1:32.3 1:25.7 2:58.0
36 Robert Skepper GBR 1:41.6 1:18.5 3:00.1
37 Frank Brown USA 1:58.2 1:03.1 3:01.3
38 Diego Schweizer ARG 1:32.2 1:34.6 3:06.8
39 Zeki Şamiloğlu TUR 1:29.0 2:05.7 3:34.7
40 Im Gyeong-Sun KOR 2:20.9 2:35.2 4:56.1
Disqualified
  Willy Bogner GER      
  Roger Staub SUI      
  Adrien Duvillard FRA      
  Ernst Oberaigner AUT      
  François Bonlieu FRA      
  Jim Barrier USA      
  Willi Forrer SUI      
  Chuck Ferries USA      
  Geoffrey Pitchford GBR      
  Masayoshi Mitani JPN      
  Vicente Vera CHI      
  Jóhann Vilbergsson ISL      
  Aleksandar Shalamanov BUL      
  Luis Sánchez ESP      
  Nazih Geagea LIB      
  Francisco Cortes CHI      
  Sam Chaffey NZL      
  Bill Day AUS      
  Bill Hunt NZL      
  Adolf Fehr LIE      
  Victor Tagle CHI      
  Jorge Abelardo Eiras ARG      
  Muzaffer Demirhan TUR

 

B.SLALOM  21.2.2009

1 Roger Staub SUI 1:48.3
2 Josef "Pepi" Stiegler AUT 1:48.7
3 Ernst Hinterseer AUT 1:49.1
4 Tom Corcoran USA 1:49.7
5 Bruno Alberti ITA 1:50.1
6 Guy Périllat FRA 1:50.7
7 Karl Schranz AUT 1:50.8
8 Paride Milianti ITA 1:50.9
9 Charles Bozon FRA 1:51.0
10 Adrien Duvillard FRA 1:51.1
11 François Bonlieu FRA 1:51.2
12 Andreas "Anderl" Molterer AUT 1:51.6
13 Hans Peter Lanig GER 1:51.9
14 Scott Gorsuch USA 1:52.3
15 Fritz Wagnerberger GER 1:52.5
16 Jim Barrier USA 1:52.7
17 Carlo Senoner ITA 1:53.1
18 Luggi Leitner GER 1:53.6
19 Italo Pedroncelli ITA 1:53.8
20 Willi Forrer SUI 1:53.9
21 Max Marolt USA 1:54.9
22 Fredy Brupbacher SUI 1:55.0
23 Chiharu Igaya JPN 1:55.8
24 Verne Anderson CAN 1:56.1
25 Nando Pajarola SUI 1:56.2
26 Jean-Guy Brunet CAN 1:57.7
27 Eysteinn Þórðarson ISL 1:59.1
28 Frederick Tommy CAN 2:00.1
29 Georgi Varoshkin BUL 2:01.0
30 Georgi Dimitrov BUL 2:02.9
31 Jean Lessard CAN 2:04.7
32 Osvaldo Ancinas ARG 2:05.1
33 Masayoshi Mitani JPN 2:05.6
34 Kristinn Benediktsson ISL 2:06.1
35 Osamu Tada JPN 2:06.5
36 Mario Vera CHI 2:06.8
37 Aleksandar Shalamanov BUL 2:07.0
38 Vicente Vera CHI 2:07.7
39 Silvan Kindle LIE 2:08.9
40 Herman Kindle LIE 2:11.7
41 Bill Day AUS 2:12.2
42 Luis Arias ESP 2:13.2
43 Adolf Fehr LIE 2:13.3
44 Takashi Takeda JPN 2:13.4
45 Luis Sánchez ESP 2:13.6
46 Francisco Cortes CHI 2:14.3
47 Manuel García-Moran ESP 2:14.8
48 John Oakes GBR 2:16.3
49 Nazih Geagea LIB 2:20.3
50 Geoffrey Pitchford GBR 2:20.4
51 Oddvar Rønnestad NOR 2:23.3
51 Bill Hunt NZL 2:23.3
53 Robert Skepper GBR 2:26.2
54 Zeki Şamiloğlu TUR 2:26.3
55 Diego Schweizer ARG 2:28.0
56 Hernán Boher CHI 2:28.5
57 Ibrahim Geagea LIB 2:29.1
58 Sam Chaffey NZL 2:32.3
Disqualified
  Willy Bogner GER  
  Peter Brockhoff AUS  
  Muzaffer Demirhan TUR  
  Jóhann Vilbergsson ISL  
  Charlach Mackintosh GBR  
  Im Gyeong-Sun KOR  
  Clemente Tellechea ARG

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>