1984 SARAYEVO KIŞ OLİMPİYATLARI VE SPORCULARIMIZ

1980 Lake Placid Kış Olimpiyatlarına katılmayan ülkemiz , 1984 Sarayevo Kış Olimpiyatlarına 7 sporcu ile katıldı. Ülkemizi Alp disiplininde Yakup Kadri Birinci, Ali Fuat Haşıl, Erkan Mermut, Sabahattin Hamamcıoğlu'nun temsil ettiği oyunlardan akılda kalan Mahre kardeşlerin Slalom da 1. ve 2. olmasıydı.

SONUÇLAR

SLALOM  19.2.1984

1 Phil Mahre USA 51.55 47.86 1:39.41
2 Steve Mahre USA 50.85 48.77 1:39.62
3 Didier Bouvet FRA 51.99 48.21 1:40.20
4 Jonas Nilsson SWE 51.52 48.73 1:40.25
5 Oswald Tötsch ITA 52.81 47.67 1:40.48
6 Petar Popangelov BUL 52.40 48.28 1:40.68
7 Bojan Križaj YUG 52.98 48.53 1:41.51
8 Lars-Göran Halvarsson SWE 52.97 48.73 1:41.70
9 Stig Strand SWE 52.95 49.00 1:41.95
10 Thomas Bürgler SUI 53.16 48.87 1:42.03
11 Tomaž Cerkovnik YUG 53.39 49.58 1:42.97
12 Toshihiro Kaiwa JPN 53.61 50.26 1:43.87
13 Jože Kuralt YUG 53.52 51.33 1:44.85
14 Marcus Hubrich NZL 56.75 52.78 1:49.53
15 Borislav Kiryakov BUL 57.00 53.24 1:50.24
16 Nicholas Wilson GBR 57.33 54.75 1:52.08
17 Mattias Hubrich NZL 58.63 55.73 1:54.36
18 Péter Kozma HUN 59.14 55.24 1:54.38
19 Andres Figueroa CHI 59.79 55.59 1:55.38
20 Dieter Linneberg CHI 59.86 55.92 1:55.78
21 Hans Kossmann CHI 1:00.15 56.12 1:56.27
22 Jorge Birkner ARG 1:00.85 55.70 1:56.55
23 Miguel Purcell CHI 1:02.26 55.74 1:58.00
24 Nicolas van Ditmar ARG 1:02.30 58.18 2:00.48
25 Lazaros Arkhontopoulos GRE 1:04.16 59.80 2:03.96
26 Hubertus Furstenberg-von Hohenlohe MEX 1:04.42 1:03.75 2:08.17
27 Yakup Kadri Birinci TUR 1:07.53 1:06.33 2:13.86
28 Ioannis Triantafyllidis GRE 1:09.21 1:04.68 2:13.89
29 Wu Deqiang CHN 1:07.62 1:06.39 2:14.01
30 Li Guangquan CHN 1:09.12 1:07.47 2:16.59
31 Kim Jin-Hae KOR 1:09.42 1:08.03 2:17.45
32 Ali Fuad Haşil TUR 1:09.65 1:07.93 2:17.58
33 Liu Changcheng CHN 1:09.87 1:08.88 2:18.75
34 Erkan Mermut TUR 1:09.29 1:09.73 2:19.02
35 Eu Woo-Youn KOR 1:11.28 1:10.17 2:21.45
36 Ong Ching-Ming TPE 1:10.33 1:12.30 2:22.63
37 Sabahattin Hamamcioğlu TUR 1:14.56 1:08.79 2:23.35
38 Ahmad Ouachit MAR 1:13.04 1:10.34 2:23.38
39 Nabil Khalil LIB 1:14.54 1:13.73 2:28.27
40 Francesco Cardelli SMR 1:17.67 1:16.06 2:33.73
41 Lambros Lambrou CYP 1:17.27 1:17.35 2:34.62
42 Edward Samen LIB 1:19.93 1:19.16 2:39.09
43 Christian Bollini SMR 1:23.50 1:16.54 2:40.04
44 Ahmed Ait Moulay MAR 1:24.80 1:18.45 2:43.25
45 Eduardo Kopper CRC 1:24.39 1:18.94 2:43.33
46 Jamil El-Reedy EGY 1:30.56 1:26.37 2:56.93
47 Giannos Pipis CYP 1:30.69 1:30.83 3:01.52
Did not finish 2nd run
  Brahim Ait Sibrahim MAR      
  Sotirios Axiotiades LIB      
  Américo Astete ARG      
  Scott Alan Sánchez BOL      
  Henri Mollin BEL      
  Árni Þór Árnason ISL      
  Luis Fernández Ochoa ESP      
  Hans Enn AUT      
  Vladimir Andreyev URS      
  Florian Beck FRG      
  Gale "Tiger" Shaw USA      
  Roberto Grigis ITA      
  Alex Giorgi ITA      
Disqualified - 2nd run
  Giannis Stamatiou GRE      
  Zsolt Balazs ROU      
  Valentin Gichev BUL      
  Osamu Kodama JPN      
  Bengt Fjällberg SWE      
  Jorge Pérez ESP      
Did not finish 1st run
  Alekhis Fotiadis CYP      
  Lin Chi-Liang TPE      
  Park Byung-Ro KOR      
  Tony Sukkar LIB      
  Albert Llovera AND      
  David Lajoux MON      
  Jordi Torres AND      
  Mihai Bîră ROU      
  Pierre Couquelet BEL      
  Guðmundur Jóhannsson ISL      
  Günther Marxer LIE      
  David Mercer GBR      
  Mario Konzett LIE      
  Egon Hirt FRG      
  Carlos Salvadores ESP      
  Mitko Khadzhiev BUL      
  Michael Tommy CAN      
  Jure Franko YUG      
  Hubert Strolz AUT      
  Yves Tavernier FRA      
  Naomine Iwaya JPN      
  Odd Sørli NOR      
  Joël Gaspoz SUI      
  Pirmin Zurbriggen SUI      
  Andreas Wenzel LIE      
  Max Julen SUI      
  Michel Canac FRA      
  Paolo De Chiesa ITA      
Disqualified - 1st run
  Pavlos Fotiadis CYP      
  Andreas Pantelidis GRE      
  Fernando Enevoldsen ARG      
  Michel Vion FRA      
  Paul Frommelt LIE      
  Franz Gruber AUT      
  Anton Steiner AUT      
Did not start 1st run
  Arturo Kinch CRC      
  Lamine Guèye SEN    

B.Slalom  14.2.1984

1 Max Julen SUI 1:20.54 1:20.64 2:41.18
2 Jure Franko YUG 1:21.15 1:20.26 2:41.41
3 Andreas Wenzel LIE 1:20.64 1:21.11 2:41.75
4 Franz Gruber AUT 1:21.03 1:21.05 2:42.08
5 Boris Strel YUG 1:21.23 1:21.13 2:42.36
6 Hubert Strolz AUT 1:21.47 1:21.24 2:42.71
7 Alex Giorgi ITA 1:22.05 1:20.95 2:43.00
8 Phil Mahre USA 1:22.09 1:21.16 2:43.25
9 Bojan Križaj YUG 1:22.18 1:21.30 2:43.48
10 Joël Gaspoz SUI 1:21.98 1:21.62 2:43.60
11 Thomas Bürgler SUI 1:21.75 1:22.09 2:43.84
12 Roberto Erlacher ITA 1:22.36 1:21.73 2:44.09
13 Egon Hirt FRG 1:22.45 1:21.66 2:44.11
14 Didier Bouvet FRA 1:22.16 1:22.09 2:44.25
15 Oswald Tötsch ITA 1:22.94 1:22.03 2:44.97
16 Yves Tavernier FRA 1:23.32 1:22.05 2:45.37
17 Steve Mahre USA 1:23.43 1:22.60 2:46.03
18 Niklas Henning SWE 1:23.61 1:22.51 2:46.12
19 Odd Sørli NOR 1:22.90 1:23.49 2:46.39
20 Jorge Pérez ESP 1:23.64 1:24.33 2:47.97
21 Petar Popangelov BUL 1:24.83 1:23.61 2:48.44
22 Gunnar Neuriesser SWE 1:23.99 1:24.46 2:48.45
23 Günther Marxer LIE 1:24.78 1:24.01 2:48.79
24 Jim Read CAN 1:24.31 1:24.87 2:49.18
25 Naomine Iwaya JPN 1:25.02 1:24.67 2:49.69
26 Toshihiro Kaiwa JPN 1:24.92 1:25.05 2:49.97
27 Osamu Kodama JPN 1:24.81 1:25.40 2:50.21
28 Valentin Gichev BUL 1:26.12 1:26.52 2:52.64
29 Marcus Hubrich NZL 1:25.81 1:26.98 2:52.79
30 Shinya Chiba JPN 1:25.67 1:27.51 2:53.18
31 Mitko Khadzhiev BUL 1:27.50 1:26.84 2:54.34
32 Martin Bell GBR 1:28.42 1:28.08 2:56.50
33 David Mercer GBR 1:27.81 1:28.83 2:56.64
34 Scott Alan Sánchez BOL 1:29.45 1:27.84 2:57.29
35 Pierre Couquelet BEL 1:28.71 1:29.88 2:58.59
36 Simon Lyle Wi Rutene NZL 1:30.13 1:28.97 2:59.10
37 Andres Figueroa CHI 1:29.86 1:29.37 2:59.23
38 Nicholas Wilson GBR 1:29.26 1:30.23 2:59.49
39 Frederick Burton GBR 1:30.32 1:30.23 3:00.55
40 Árni Þór Árnason ISL 1:30.05 1:31.21 3:01.26
41 Zsolt Balazs ROU 1:31.00 1:31.41 3:02.41
42 Dieter Linneberg CHI 1:31.75 1:31.81 3:03.56
43 Guðmundur Jóhannsson ISL 1:30.90 1:33.51 3:04.41
44 Miguel Purcell CHI 1:32.19 1:33.21 3:05.40
45 Mihai Bîră ROU 1:32.04 1:34.45 3:06.49
46 Jorge Birkner ARG 1:33.82 1:34.18 3:08.00
47 Fernando Enevoldsen ARG 1:33.82 1:34.45 3:08.27
48 Hubertus Furstenberg-von Hohenlohe MEX 1:34.82 1:35.27 3:10.09
49 Lazaros Arkhontopoulos GRE 1:35.36 1:35.65 3:11.01
50 Ioannis Triantafyllidis GRE 1:38.20 1:40.74 3:18.94
51 Andreas Pantelidis GRE 1:39.57 1:39.87 3:19.44
52 Enrique de Ridder ARG 1:38.49 1:41.33 3:19.82
53 Yakup Kadri Birinci TUR 1:42.39 1:42.24 3:24.63
54 Li Guangquan CHN 1:42.16 1:42.83 3:24.99
55 Giannis Stamatiou GRE 1:44.21 1:40.97 3:25.18
56 Liu Changcheng CHN 1:41.76 1:46.75 3:28.51
57 Lamine Guèye SEN 1:42.63 1:46.04 3:28.67
58 Tony Sukkar LIB 1:43.48 1:45.55 3:29.03
59 Wu Deqiang CHN 1:41.74 1:48.66 3:30.40
60 Ali Fuad Haşil TUR 1:44.76 1:47.08 3:31.84
61 Sabahattin Hamamcioğlu TUR 1:44.84 1:48.74 3:33.58
62 Sotirios Axiotiades LIB 1:46.67 1:53.95 3:40.62
63 Erkan Mermut TUR 1:48.58 1:53.35 3:41.93
64 Ahmad Ouachit MAR 1:45.17 1:56.94 3:42.11
65 Eduardo Kopper CRC 1:49.35 1:57.23 3:46.58
66 Nabil Khalil LIB 1:48.38 1:59.31 3:47.69
67 Arturo Kinch CRC 1:57.84 1:53.27 3:51.11
68 Ong Ching-Ming TPE 1:53.03 1:58.94 3:51.97
69 Alekhis Fotiadis CYP 1:52.98 2:01.05 3:54.03
70 Lambros Lambrou CYP 1:56.46 1:59.51 3:55.97
71 Lin Chi-Liang TPE 1:52.78 2:03.86 3:56.64
72 Edward Samen LIB 1:52.51 2:05.34 3:57.85
73 Ahmed Ait Moulay MAR 1:54.54 2:03.41 3:57.95
74 Hamid Oujebbad MAR 1:58.13 2:08.56 4:06.69
75 Giannos Pipis CYP 1:56.18 2:11.55 4:07.73
76 José-Manuel Bejarano BOL 2:04.38 2:29.58 4:33.96
Did not finish 2nd run
  Brahim Ait Sibrahim MAR      
  Francesco Cardelli SMR      
  Vladimir Andreyev URS      
Disqualified - 2nd run
  Kim Jin-Hae KOR      
  Steven Lee AUS      
Did not finish 1st run
  Pavlos Fotiadis CYP      
  Jamil El-Reedy EGY      
  Christian Bollini SMR      
  Nicolas van Ditmar ARG      
  Jordi Torres AND      
  Albert Llovera AND      
  Henri Mollin BEL      
  Hans Kossmann CHI      
  Alberto Ghidoni ITA      
  Borislav Kiryakov BUL      
  Hubert Hilti LIE      
  Luis Fernández Ochoa ESP      
  Michel Vion FRA      
  Mario Konzett LIE      
  Péter Kozma HUN      
  Anton Steiner AUT      
  Franck Piccard FRA      
  Gale "Tiger" Shaw USA      
  Johan Wallner SWE      
  Jörgen Sundqvist SWE      
  Pirmin Zurbriggen SUI      
  Hans Enn AUT      
  Grega Benedik YUG      
Disqualified - 1st run
  Mario Hada BOL      
  Carlos Salvadores ESP      
  Park Byung-Ro KOR      
  Eu Woo-Youn KOR      
Did not start 1st run
  David Lajoux MON      

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>