TÜRK KAYAĞI ERKEKLERE EMANET

Federasyon sitesinde yayınlanan “ALP DİSİPLİNİ KONDİSYON KAMPI ERZURUM/KİREMİTLİKTEPE” duyurusunda , bugüne kadar nedense yayınlamadıkları alp disiplini A Milli Takımı’nın kadrosunu görebildik. Her ne kadar Erzurumspor görüntüsü verse de, biliyoruz ki oraya gelenler bileklerinin hakkıyla geldiler. Yine de geçen sezonun genel performansına bakınca bazı isimlerin niye bu kadroda olmadığını hala anlamış değilim. Belirlediğimiz kriterlere uyacağız açıklamasının ardından takımlar arasında kaymalar yapılabildiğine göre,   belki inatlarından vaz geçme ihtimalleri de olur.

Gelelim esas konuya. A Milli Takım kadrosunda sadece 6 erkek sporcu var. Hiç bayan olmaması size garip gelmedi mi? Hadi gençleri  kamplara gelmekten korkar  hale getirdiler , senelerdir bu takımın yükünü sırtlayan Tuğba’nın ne suçu var. Kızı bütün yaz kamplardan dışladılar, en önemli hazırlık devresini boş geçirttiler , harika bir planlama. Genç ve çocuk kız takımına örnek olacak, ablalık yapacak bir sporcu bile bulunamaması 6 sezonu geride bırakan “başarılı” federasyonumuzun en başarılı  icraatı. Acaba bu listeyi yayınlarken yüzleri kızarıyor mudur? Yaz başından beri düzenlenen A ve B Takımı kamplarına bir tane bayan sporcunun çağrılmamasının veya çağrıldığı halde katılmamasının sebebi nedir acaba?

Ya bu arada Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcuların maaşları ne oldu duyan var mı? Evvelki sezon uyutmuşlardı bu sezon da durum değişmedi anlaşılan :)

 

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>