AĞLAMAYACAKSIN, YAPAN YAPIYOR

Dünya Şampiyonu olan Yıldız Voleybol takımımızın nasil oluştuğu konusunda ufak bir bilgi verelim,

 

Bundan 3 sene önce, Voleybol Federasyonu, tüm Turkiye'den seçtigi aday sporcuları, sadece bu dünya şampiyonasi için özel bir karar çıkararak, 3 yıllığına kulüplerin elinden aldı. ( Ailelerin onayı olanları ). Bu sporcuları Ankara' da topladı. Onlar için Voleybol Lisesi ve yatakhanesi hazirladi. Bu sporcularin hepsi TVF Lisesi adı altında bir takımda 2. ligde oynattı.

 

Milli takım antrenörleri ile her gün antreman yaptılar, kamplara ve yurtdışı turnuvalara gidildi 3 yil boyunca. Harcanan emek ve para çok fazladir,  üstüne  bir de ailelerin çektikleri de cabası.

 

Karsılığı ise Tük spor tarihinin en önemli başarılarından, 1 Avrupa 1 Dünya Şampiyonluğu..Herkesin emeği çok fazla. Kulüpler gözleri gibi baktikları, kimseye kaptırmamaya  çalıştıkları sporcularından 3 yıl mahrum kaldılar,  Aileler 14-15 yaşlarında ki kızlarından ayrı 3 yil geçirdiler.

 

 

Voleybol Federasyonu Başkanı  Sayın Erol Karabıyık  çok büyük bir tevazu göstererek,

" Biz bir şey yapmadık, sadece düzenleme ve örgütlenme yaptık, asıl başarı, kızlarımızın, kulüplerin ve ailelerindir " diyebilmiştir.

 .

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Peki biz napıyoruz ? devamlı  Milli Eğitim'den şikayet ediyoruz , çocuklara değil , 20 yaşını geçmiş sporculara belki bir şans olur diye günü kurtarma yatırmı yapıyoruz. Bir elit sporcunun yetişmesi 10 yıl sürer diye demeç veiryoruz. 6 sene geçti elle tutulur bir tane proje üretemiyoruz. Ben Voleybol Federasyonu ne yapıyorsa taklit edin doğrusu odur demiyorum, ama lütfen elle tutulur bir proje üretin.

 

AMATÖR SPORLARDA ULUSLARARASI SPORCU YETİŞTİRMEK GÖREVİ FEDERASYONLARINDIR. AĞLAYAN DEĞİL PROJE ÜRETEN FEDERASYON, KAYAK CAMİASININ DA HAKKIDIR. 2014 Ü KAÇIRDIK BARİ 2018 İÇİN PROJE ÜRETEN FEDERASYON YÖNETİCİLERİ  İSTİYORUZ.

UYANIN MİLLET !!!!! SES VERİN.

 

 

<<< Pencereyi Kapat >>>